تبلیغات
چـــادر خـــاکـی

چـــادر خـــاکـی
*** زینب عفیفه ای است که در راه عفتش .... عباس می دهد،نخ معجر نمی دهد ***
قالب وبلاگ
نوای وبلاگ
پخش زنده حرم
نظر سنجی
مطالب این وبلاگ را چقدر موثر ارزیابی می کنید؟

اسماعیل ِ من


با توجه به مباحث مطرح شده در رابطه با پوشش، نظم و زیبایی؛ در این قسمت برآنیم تا موضوعی دیگر را شرح دهیم. همه ما می دانیم پوشش برای حفاظت جسم استفاده می شود و بر همه روشن است وقتی پوشش انسان دارای ضعف باشد،به همان اندازه جسم او از حفاظ کمتری بهره ور خواهد شد و اما این حفاظ چه تاثیری خواهد داشت؟در ذات آفرینش هر فرد ویژگی هایی نهفته است که خاص شخص یا خاص جنسیت شخص است. از منظری دیگر همه انسان ها دارای غرایز متفاوتی هستند که خودآگاه یا ناخودآگاه، این غرایز تحریک می شوند که ممکن است گاهی این تحرک انسان را به کمال برساند و گاهی نیز به تباهی بکشاند! از سویی خداوند در سرشت زن، این آفریده با ارزش، لطافت ها و ظرافت هایی را نهفته است که در جنس مخالفش یعنی مردان قرار نداده است و این خود مهم ترین عامل گرایش دو جنس مخالف به یکدیگر است. زن برای یافتن همدم و تکیه گاهی قابل اعتماد در جایگاهی که خاص ویژگی او نیست؛ به جنس مخالفش تمایل دارد و مرد نیز برای رسیدن به آرامش و سهیم شدن در احساس زیبا و لطیف زنانه و تکیه به ویژگی های خاص جنس زن و هدف دار بودن زندگی اش ،به جنس مخالف گرایش دارد. پس نتیجه میگیریم که هم مرد و هم زن برای هم هدیه ای هستند که طبیعت آن ها را به هم می رساند. حال فرض کنیم حفاظ این هدیه قبل از رسیدن به صاحبان اصلی اش، به هر دلیلی، باز شود یا خدشه دار شود! در این لحظه کافی است به درون خود پاسخ دهیم که آیا این هدیه،همان ارزش اولیه را دارد یا اصلا ارزشی برای کسی که هدیه را دریافت می کند؛ دارد؟

زن مانند هدیه ای گرانبهاست برای همسرش. دختری که حفاظی برای این هدیه قائل نیست و این هدیه را به هر کسی نشان داده یا از آن برای دیگران خرج کرده است، در آینده چه چیز تازه ای  را به زندگی خود وارد خواهد کرد؟ مسلما دیگر احساس و لطافتش و زیباییش دچار خدشه شده است. احساسی که قرار است برای زندگی آینده اش هزینه شود، قبل از آن برای دیگران هزینه شده است. زیبایی و لطافتش در معرض دید عموم قرار گرفته است! و حال چه تمایزی میان همسرش و دیگران وجود خواهد داشت؟ نگاه های ناپاک او را در ذهن خود برای خود تقسیم کرده اند! و حال همسرش چگونه می تواند نگاهش را به او بدوزد و تمام احساسش را به او انتقال دهد و آرامش و انس و الفت را بین خود و همسرش برقرار سازد؟همه این مطالب از دیدگاه یک زن به مرد نیز صادق خواهد بود.مردنیز باید هدیه ای باشد پاک و دست نخورده برای همسرش تا همسرش بتواند به او اعتماد کند و از کنار او بودن احساس رضایت کند!

قسمت اعظمی از حفظ این حفاظ را پوشش و حفظ زیبایی های ظاهری فرد تشکیل می دهد. لذا همواره باید به دنبال آن باشیم تا بهترین و کامل ترین پوشش را برگزینیم تا لااقل بتوانیم از این لطافت و زیبایی ای که خداوند در وجود همه ی ما قرار داده است، مراقبت کنیم. بدیهی است برای ما مسلمانان، مطمئن ترین منبع و ملاک برای انتخاب پوشش، قرآن و کلام الهی است. عمل به محدوده ی پوشش که در دین اسلام معین شده است، کاملترین نوع پوشش است. حجاب صرف پوشاندن موی سر از نامحرم نیست. حجاب حفظ همه زیبایی ها است در برابر نگاه نامحرم. حجاب ایجاد پوشش است در برابر گناه و شیطان.

در اینجا به این نکته باید توجه کرد که صرف چادر به سر کردن، ممکن است حجاب صحیح نباشد. اما چادر به شکل صحیح آن و طوری که منطبق با دستورات الهی باشد، ساده ترین و ایمن ترین نوع پوشش برای یک زن می باشد. حتی گاهی پوشیدن مانتوهایی که بتواند حریم پوشش الهی را حفظ نماید نیز حجابی کامل است. لذا ما موظفیم به دنبال آن باشیم تا از نوعی پوشش استفاده کنیم که منطبق با دستورات الهی باشد و غیر از آن هر نوع پوشش دیگری، دچار اشکال و شبهه خواهد بود.

امیدواریم بتوانیم در مباحث آینده پوشش نوع چادر را به تفصیل شرح و بسط دهیم.
طبقه بندی: بحث در رابطه با پوشش،
برچسب ها: چادر، شیطان، پوشش کامل، انتخاب پوشش، پوشش صحیح، حجاب، حجاب صحیح،
[ سه شنبه 23 اسفند 1390 ] [ 01:14 ق.ظ ] [ مدیون شهدا ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


Check Google Page Rank
ایران رمان