تبلیغات
چـــادر خـــاکـی

چـــادر خـــاکـی
*** زینب عفیفه ای است که در راه عفتش .... عباس می دهد،نخ معجر نمی دهد ***
قالب وبلاگ
نوای وبلاگ
پخش زنده حرم
نظر سنجی
مطالب این وبلاگ را چقدر موثر ارزیابی می کنید؟

اسماعیل ِ من


چند روزی است که تصمیم داشتم بنویسم اما قلمم یاری نمی کرد.بالاخره دستانم روی کاغذ لغزید

واژه ها برای شروع زیاد بودند اما در میان این همه،واژه ای محکم تر از "مادر" نیافتم...

مادر...دخترک به دنیا می آید،از مادر تغذیه می کند،مادر از او مراقبت می کند،مادر تربیتش می کند،در کنار مادر رشد می کند،از مادر می آموزد،با مادر درد دل می کند و بالاخره خودش مادر می شود.دخترک دیروز،ذختر شد؛دختر خانم شد؛خانم شد و مادر شد...مادر امروز،دوباره داستان را تکرار می کند...

خوب که نگاه کنیم،می بینیم مادر..نه!! زن چه نقشی حیاتی در جامعه دارد.زن چقدر با ارزش است و به راستی اگر زن نبود،چه می شد؟!!

پس واقعا،زن گوهر آفرینش است و اما امروز...نمی دانم ضعف از کجاست اما می دانم زن امروز،به این که با ارزش ترین مخلوق خداست،اعتقادی ندارد.گوهر وجودی خود را درک نمی کند.نمی خواهم از جملات تکراری استفاده کنم.در واقع به تمثیل زن به کالای با ارزشی مانند طلا و تمثیل پوشش او به گنجینه طلا اعقادی ندارم؛چراکه جایگاه و منزلت زن خیلی فراتر از این مادیات است.

طبیعی است وقتی در یک اتاق تاریک،چراغ های پرنور روشن شوند،همه افراد حاضر در اتاق تمایل دارند به سمت این نور و روشنایی بروند و این یک امر طبیعی و غیر قابل انکار است.زن در جامعه مانند نور است اما نوری متفاوت با آنچه که در ذهن داریم.خداوند از نور است.و همه ما اعتقاد داریم به "نفخت فیه من روحی".پس نور و روشنایی زن،همان نور و روشنایی خداوند است که به صورت ویژگی های مادی در وجود زن تجلی یافته است.

نمی گویم وظیفه اما وجدان بیدار هر فرد،بر او روشن می کند که پاسداری از این نور و این لطف الهی سخت است و نباید آن را خدشه دار کرد.گاهی افراد بر اثر نادانی دست به اعمالی می زنند که از ارزش این پاکی و روشنایی کاسته می شود اما روی سخن با افرادی است که به عمد این موهبت الهی را به لجن زار تبدیل می کنند.البته ندانستن و جهل دلیل خوبی است برای پاک کردن گذشته است؛اما تو ای دختر جوان که ارزشت را یافته ای،از امروز بر تو وظیفه می شود تا این نعمت الهی را حفظ کنی.

راه حفظ این عظمت و موهبت خدادای که در وجودت قرار گرفته را به وجدانت بسپار و از او پاسخ بخواه و بدان این نور در تاریکی و میان سیاه دلان و ناپاکان،خودنمایی بیشتری دارد.پس مراقب باش تا همه سیاهی ها به دورت جمع نشوند تا جایی که زیبایی درونت ناپدید شود!!!اگر اینگونه کنی و این مراقبت را انجام دهی،دیگر نیازی به خود نمایی نداری.دیگر به این فکر نخواهی کرد که مردی به سمت تو تمایلی نشان نخواهد داد.دیگر به این فکر نخواهی کرد که در جامعه نگاه تحقیرآمیز دیگران به تو است.دیگر برای دیده شدن،آرایش نخواهی کرد.

بلکه تو حصاری امن برای گنجینه های وجودی ات فراهم آورده ای و این باعث بالا رفتن ارزش تو خواهد شد.پس خواهرم،حجابت را با غرور حفظ کن.حجاب تو سرمایه ای است که فقط تو صاحب آن هستی تا از نورانیتت مراقبت کنی.یادت نرود.هرچه بیشتر خودنمایی کنی،افراد بیشتری به دورت جمع می شوند و آرام آرام،روشنایی ات،پاکی ات،لطافت ات،زیبایی ات و عظمتت از دید دیگران ناپدید خواهد شد.

حجابت را با غرور حفظ کن و به فرزندانت بیاموز این پاکی و روشنایی را.تو مادری...
طبقه بندی: سخنان حجاب،
برچسب ها: مادر، حجاب، دخترم، نور، روح الهی،
[ دوشنبه 11 اردیبهشت 1391 ] [ 09:10 ب.ظ ] [ مدیون شهدا ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


Check Google Page Rank
ایران رمان